• Nowości

 • Promocje

 • Babymam kokony

 • Babymam wkładki do wózków

 • Blog

 • Opcje przeglądania

  Niejeden rodzic nie wyobraża sobie życia bez leżaczka czy huśtawki w swoim domu. Z pewnością zyskujemy dzięki nim "wolne ręce", możemy ogarnąć podstawowe obowiązki w domu a jednocześnie nie spuszczać z oka naszego maleństwa. Kołysanie, huśtanie, bujanie, to przyjemność - a noworodek z pewnością pamięta je z 9-miesięcznego pobytu w brzuszku mamy :-).Trzeba jednak pamiętać, aby zarówno leżaczek jak i huśtawka nie stały się podstawowym miejscem gdzie przebywa nasz maluszek.

  Leżaczki dla niemowląt  - musisz wybrać to, czego sama potrzebujesz

  Leżaczki dla dzieci mają niewątpliwe zalety: umożliwia wykonywanie obowiązków, pomaga w zasypianiu, może pełnić funkcję krzesełka do karmienia, można go zabrać ze sobą wszędzie. Jet tak wiele rodzajów huśtawek i leżaczków dla niemowląt, że ciężko wskazać ten jeden, najwspanialszy i idealny model. Najważniejsze, żeby miał pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa - to na tym zależy nam przecież najbardziej. Natomiast decyzję o doborze konkretnych funkcji zostawiamy Wam drodzy rodzice. Sami najlepiej wiecie, w jakich sytuacjach i miejscach najczęściej będziecie korzystać z leżaczka. Czy ma on się bujać sam bez Waszego udziału (bujaczki elektroniczne na baterie czy zasilacz) czy też lubicie sami popychać kołyskę z maluszkiem. Na pewno plusem jest to, gdy leżaczek dla dziecka posiada zdejmowany pokrowiec i jest łatwy w czyszczeniu. Nie wszyscy rodzice również lubią gdy podczas karmienia bujaczek się buja - wówczas przydatny będzie sprzęt z opcją blokady płóz. Plusem na pewno jest, gdy huśtawka dla niemowląt posiada pałąk z zabawkami - nie wszystkie maluszki tylko drzemią w leżaczku, niektóre spędzą czas na eksplorowaniu nowych przyjaciół będących w zasięgu rączki czy wiszących tuż nad główką

  Huśtawki dla dzieci  - pozytywne emocje

  Gdy dziecko płacze - bierzemy je na ręce, otulamy i oczywiście - bujamy. Jest to zwykły, rodzicielski odruch. Maluszek czuje się wtedy bezpiecznie i spokojnie a jednostajne ruchy w przód, tył, lub na boki studzą negatywne emocje dzięki czemu dziecko się wycisza. Pamiętajmy jednak, że w ciągu całego dnia nasz skarb musi mieć też czas i możliwość wykonywania innych czynności - nie może on przebywać połowy czy całego dnia w leżaczku. Wiadomo - wszystko należy robić z umiarem. Warto wygospodarować trochę czasu na wspólną zabawę z maluszkiem - dzieci kochają zabawy z rodzicami a gdy dochodzi do tego gilgotanie po stópkach gdy te zbliżają się wraz z kolejnym bujaniem maluszek jest najszczęśliwszy na świecie co zapewne oznajmi nam rozkosznym szczebiotaniem.

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium