• Nowości

 • Promocje

 • Babymam kokony

 • Babymam wkładki do wózków

 • Blog

 • Pierwsze dni oraz tygodnie życia dziecka są trudne nie tylko dla niego samego, ale również dla rodziców, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rodzicielstwem. Niestety strach o swojego malucha wcale nie ułatwia opieki nad nim. Wręcz przeciwnie powoduje roztargnienie i wywołuje jeszcze większy chaos. Aby nieco ułatwić sobie opiekę nad noworodkiem oraz zadbać o jego bezpieczny sen, warto zakupić nianię elektryczną lub monitor oddechu. Dlaczego posiadanie jednego z tych urządzeń jest tak istotne?

  Niania elektryczna i monitor oddechu - dlaczego tak ważne?

  Sen odgrywa w życiu noworodka bardzo ważną, jeśli nie kluczową rolę. Odpowiada za jego regenerację, jak również umożliwia naturalny wzrost dziecka. Im lepiej zadbamy o to, by nasz maluch wypoczywał w komfortowych warunkach, tym większa szansa na to, że rozwój naszego dziecka będzie kompleksowy i odpowiadający jego etapom rozwoju. 

  Elektryczna niania lub monitor oddechu sprzyjają wypoczynkowi malucha w bezpiecznych warunkach. Wystarczy obserwować na ekranie urządzenia poszczególne ruchy dziecka lub po prostu czujnie zerkać raz na jakiś czas, czy maluch spokojnie wypoczywa, by mieć pewność, że z naszym dzieckiem nic groźnego się nie dzieje.

  Dlaczego monitorowanie snu najmłodszych jest tak ważne? Noworodek nie ma jeszcze na tyle siły, by odkryć się z kocyka, który opadnie na jego twarz. Konsekwencją takiego zdarzenia może być uduszenie dziecka, czyli śmierć łóżeczkowa. Noworodkom zdarza się również bezdech senny, który jest bardzo groźny dla jego życia.

  Dzięki niani elektrycznej, ale również monitora oddechy, możemy mieć pewność, że sen naszego noworodka i niemowlaka jest spokojny.

  Niania elektryczna i monitor oddechu - o tych parametrach warto pamiętać!

  Już wiesz, dlaczego zakup jednego i drugiego urządzenia jest tak ważny, teraz czas na to, by sięgnąć po idealny sprzęt. Podczas zakupu niani lub monitora zwróć szczególną uwagę na zasięg działania i pracę na łączy WiFi. To ważne, by urządzenie nie gubiło zasięgu w Twoim dużym domu lub działało, gdy wyjdziesz do ogrodu. W gąszczu modeli niani elektrycznych znajdziesz takie, które umożliwią Ci monitorowanie dziecka nawet na dużej przestrzeni.

  Innym koniecznym atrybutem dobrej jakości urządzenia do monitorowania snu malucha, będzie długość pracy po naładowaniu baterii i czas ładowania. Zwróć na to uwagę, gdy sporo czasu spędzasz w plenerze. Ważne, by taka niania pracowała wówczas przynajmniej kilka godzin bez konieczności ładowania.

  Wiele nowoczesnych urządzeń od takich marek jak NENO, Lionelo, czy Angelcare ma także inne, ciekawe funkcjonalności. Urządzenia mogą udostępniać maluchowi delikatną muzykę, czy też posiadają głośnik, przez który rodzic może rozmawiać z dzieckiem. Jeśli chcesz mieć możliwość korzystania z takich dodatkowych opcji to koniecznie rozważ zakup urządzeń z wyższej półki.

  Pamiętaj, że bezpieczeństwo Twojego malucha jest bezcenne. Zadbaj o niego również podczas snu, a nie tylko noworodek będzie mógł odpocząć w spokoju, ale również i rodzic.

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium