• Nowości

 • Promocje

 • Babymam kokony

 • Babymam wkładki do wózków

 • Blog

 • Opcje przeglądania

  Babymam

  Producent
  Cena
  • od
   do
  Promocja

  Aktywność fizyczna naszych dzieci na świeżym powietrzu to kwestia, która jest zawsze tematem ultra-istotnym. Pierwsze samodzielne  kroki, poznawanie świata, przyrody i otaczającego nas świata. Mobilność dziecka staje się najbardziej ekscytującym wydarzeniem w życiu rodziny. Wspierajmy nasze dzieci i zachęcajmy je do aktywności na świeżym powietrzu, gdyż to procentuje w późniejszym wieku i pozwala budować harmonijną i dobrze skoordynowaną sylwetkę.

  Rowery dziewczęce i chłopięce, pojazdy dziecięce

  Rowery dziewczęce

  Kiedy dziecko opanuje chodzenie, chcemy zapewnić mu jak największą ilość różnorodnych aktywności. Początkowo kupujemy zabawki mobilne zachęcające do poruszania się za nimi, między innymi chodziki czy jeździki. Kiedy dziecko już stabilnie porusza się na swoich nogach, myślimy o zakupie rowerka biegowego. Rowerek ten jest wspaniałym rozwiązaniem pomiędzy rowerkiem trzy- lub czterokołowym, a tradycyjnym rowerkiem na dwóch kółkach. Biegówka, bo tak potocznie nazywane są te rowerki, to genialny pomysł na zaktywizowanie malucha. Wizualnie bardzo przypomina rowerek klasyczny, jednak jego istotną różnicą jest brak pedałów oraz lekka konstrukcja. Dziecko siedząc wygodnie na siodełku, łapie równowagę "biegnąc" nóżkami i odpychając się od podłoża.

  Poruszanie się z wykorzystaniem rowerka biegowego przynosi dziecku same korzyści. To między innymi poprawa motoryki dużej - koordynacja całego ciała, zarówno dolnych, jak i górnych partii ciała, wzmocnienie mięśni ciała, pozwala mu to też na nabycie prawidłowych nawyków w reakcjach równowagi (przechylanie się w różnych kierunkach, by zmienić kierunek lub prędkość jazdy). Wolność, którą daje poruszanie się rowerkiem biegowym daje dziecku niesamowitą frajdę i naukę samodzielności. A gdy dziecko przesiądzie się na klasyczny rowerek, z dużym prawdopodobieństwem nie będzie zupełnie potrzebowało już bocznych kółek.

  Rowery chłopięce

  Alternatywą dla biegówki, ale także rowerkami na dłuższe spacerowe trasy, są rowery trzykołowe z pełnym wyposażeniem. Zwykle sadzane są w nich maluszki, które jeszcze nie do końca stabilnie chodzą (nawet od 9 miesiąca życia!), a chcemy pokazać im świat z innej perspektywy niż wózek, a dodatkowo zaktywizować do prób pedałowania. Rowery trzykołowe wyposażone są w odpowiednie systemy bezpieczeństwa i asekuracji, jak barierka oraz 5cio punktowe pasy, czy pedał hamulca dostępny wyłącznie dla rodzica. Po demontażu niektórych elementów, dziecko pod bacznym okiem rodzica, może samodzielnie poruszać się takim rowerkiem. Pojazd ten, to kolejna opcjonalna możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu. Kiedy dziecko jest już zmęczone, rodzic czy opiekun może swobodnie kierować rowerkiem za pomocą kierownicy. Rowerki posiadają zwykle zadaszenie oraz kosz pod siedziskiem na drobne przedmioty.

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium